Foto: se svolením Apple

Apple oficiálně oznámil funkci Tap to Pay, která iPhonům umožňuje přijímat bezkontaktní platby

Na konci ledna jsme vás informovali o tom, že iPhony by v budoucnu mělo být možné bez problémů používat pro bezkontaktní placení. Společnost Apple nyní novou funkci oficiálně odhalila. Jmenuje se příznačně Tap to Pay (Zaplať ťuknutím) a podnikům umožňuje přijímat platby pouhým přiložením iPhonu (či hodinek Apple Watch). Obchody by tak nově neměly potřebovat žádné terminály ani jiný hardware.

Tato technologie však funguje pouze na jablečných telefonech typu iPhone XS a novějších. Není také žádným překvapením, že podporuje Apple Pay, ale fungovat bude i s dalšími digitálními peněženkami, platebními platformami třetích stran a bezkontaktními kreditními a debetními kartami.

Platební brána Stripe by novou službu Tap to Pay na iPhonech měla firemním zákazníkům nabídnout již na jaře. Další platformy a aplikace by měly přijít na řadu v průběhu letošního roku. Technologie bude zpočátku dostupná pouze v USA, ale bude fungovat také s běžnými platebními kartami od společností American Express, Discover, Mastercard a Visa. Americké obchody Apple Store by měly začít Tap to Pay začít podporovat také v průběhu roku 2022.

Co se týče zabezpečení, Apple slibuje, že samozřejmostí nové funkci bude šifrování transakcí. Společnost se tedy nedozví, kdo nakupuje ani co nakupujete.

Funkcí Tap to Pay Apple obohatil svoji platební strategii, která zahrnuje také Apple Pay, Apple Pay Cash a Apple Card. Kromě jiného je to také potenciální úder proti Androidu. Teoreticky totiž budou obchody, které přijmou platební systém Tap to Pay, méně pohodlné pro zákazníky s Androidem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.