Foto: Freepik

Apple opět jedná se společností OpenAI o vytvoření chatbota pro iPhone

Podle nové zprávy agentury Bloomberg společnost Apple znovu obnovila rozhovor se společností OpenAI ohledně vytvoření AI funkcí pro iOS 18. Podle reportéra Marka Gurmana Apple pracuje také na vlastních jazykových modelech, které budou pohánět některé funkce systému iOS 18. Jednání s OpenAI se soustředí na vyhledávacího chatbota.

Společnost také údajně jedná se Googlem o licenci Gemini, což je AI chatbot Googlu, pro iOS 18. Prozatím ale není jisté, pro kterou technologii které společnosti se Apple rozhodne. Navíc je možné, že Apple nakonec získá licenci na AI technologie od obou společností nebo od žádné z nich.

Apple prozatím o svých plánech v oblasti umělé inteligence příliš nemluví. Nicméně dnes je již jisté, že něco chystá. Když společnost v únoru oznámila své hospodářské výsledky, generální ředitel Tim Cook uvedl, že Apple pokračuje v práci a investicích do umělé inteligence. Zbrusu nový MacBook Air M3, který byl uveden na trh minulý měsíc, je podle jeho slov nejlepší spotřebitelský notebook pro umělou inteligenci na světě, a ještě letos prý Apple začne vydávat notebooky a stolní počítače zaměřené na umělou inteligenci. Nadto začátkem tohoto týdne Apple zveřejnil několik open-source velkých jazykových modelů, které jsou navrženy tak, aby běžely lokálně v zařízeních, nikoli v cloudu.

Zatím není jasné, jak budou funkce umělé inteligence společnosti Apple v iPhonech a dalších zařízeních vypadat. Více se dozvíme na konferenci WWDC 10. června.

Zdroj: engadget.com