Foto: Pxfuel

Apple plánuje vylepšit vyhledávač v App Storu a možná se tím nezastaví

Podle informací Marka Gurmana společnost Apple brzy integruje svůj výkonný interní vyhledávač do obchodu App Store a do dalších aplikací. Společnost Apple v systémech iOS 14 a iPadOS 14 vylepšila svou vyhledávací funkci Spotlight, která uživatelům umožňuje vyhledávat v ní webové výsledky, podrobnosti z aplikací, dokumenty a mnoho dalšího.

Zdá se, že vyhledávací tým bývalého manažera společnosti Google Johna Giannandrea pracuje na hlubším zapracování vyhledávače interně pojmenovaného Pegasus do systémů iOS a macOS, a mohl by dokonce využít nástroje generativní umělé inteligence k jeho dalšímu vylepšování. Loni Apple také spustil nástroj Business Connect, který mu pomohl posílit informační databázi o podrobnosti o pracovní době a umístění podniků způsobem, který by mu mohl pomoci konkurovat Googlu.

Gurman poukazuje na to, že ačkoli vyhledávač Spotlight není tak výkonný jako ten od Googlu, výhodou je obchod App Store, který slouží k zobrazování reklam v dalších aplikacích, jako jsou Apple News a Počasí. To vše dohromady dává společnosti Apple dostatečně pevnou základnu pro spuštění vlastního vyhledávače.

Zda tento krok Apple udělá, je ale věc jiná. Výkonný ředitel společnosti Apple Eddy Cue již dříve řekl, že Apple nepotřebuje vytvářet vlastní vyhledávač, a společnost údajně odmítla nabídku na koupi Bingu v roce 2020.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.