Foto: Unsplash

Apple pracuje na vlastním dvouportovém nabíjecím adaptéru USB-C

Co se týče napájecích adaptérů, Apple má co dohánět. Například v době, kdy byly nabíječky ještě dodávány v krabičkách i s telefony, jablečná společnost ke svým iPhonům často dodávala pouze základní 5W adaptéry. O to zajímavější je současný projekt, o němž informovaly servery 9to5Mac a AppleInsider.

Podle nich Apple na svých webových stránkách krátce zveřejnil dokument o „35W napájecím adaptéru se dvěma porty USB-C“. Přestože dokument neobsahoval obrázky ani mnoho podrobností, toto nové příslušenství by mělo podporovat standard rychlého nabíjení USB Power Delivery.

Prozatím není jasné, zda by nová nabíječka využívala technologii GaN nebo nabízela nějaké speciální funkce. Výkon 35 W však naznačuje, že by byla určena spíše pro mobilní zařízení než pro počítače Mac. Bylo by tak možné současně rychle nabít iPhone 13 Pro Max (který podporuje až 27 W) a zároveň by zbylo dost energie například pro Apple Watch nebo AirPods. Přestože víceportové nabíječky nejsou na trhu třetích stran nijak vzácné, pokud byste chtěli oficiální příslušenství, byla by tato možnost ideálním řešením.

Zatím ale není jasné, kdy Apple tento dvouportový napájecí adaptér vydá. Nejedná se o produkt, který by mohl získat svůj vlastní prostor na větší akci (jako je WWDC), stejně tak není zaručeno, že by debutoval společně s novým zařízením. Nabíječky se tak můžeme dočkat brzy, ale klidně také až za několik měsíců.

Zdroj: engadget.com