Foto: Pxfuel

Apple pravděpodobně plánuje integrovat umělou inteligenci Gemini od Googlu do iOS

Společnost Apple integruje GPT-4o, velký jazykový model, který pohání ChatGPT, do systémů iOS 18, iPadOS 18 a MacOS Sequioa, a to díky partnerství s OpenAI, které bylo oznámeno v pondělí na výroční vývojářské konferenci WWDC. Krátce po skončení akce však Craig Federighi, senior viceprezident softwarového inženýrství společnosti Apple, uvedl, že společnost možná do svých operačních systémů zapracuje také Gemini, rodinu velkých jazykových modelů společnosti Google.

„Chceme uživatelům umožnit, aby si vybrali modely, které preferují, v budoucnu možná i Google Gemini,“ řekl Federighi v rozhovoru s novináři po skončení akce. „V tuto chvíli nemáme co oznámit.“

Tato zpráva je pozoruhodná, protože i když se Apple v keynote zmínil o plánech přidat do svého operačního systému další modely umělé inteligence, nezmínil se konkrétně o Gemini. Kdyby si uživatelé mohli vybrat model umělé inteligence, který chtějí mít ve svých zařízeních, místo aby jim byl jednoduše vnucen, poskytlo by to zařízením Apple úroveň přizpůsobení, kterou nemá žádný z jejích konkurentů, jako je Google nebo Samsung.

Zdroj: engadget.com