Foto: se svolením Apple

Apple představí nové iPady již 7. května

Společnost Apple oznámila datum, kdy se pochlubí se svými nejnovějšími produkty. Termín akce nesoucí název Let Loose byl stanoven na 7. května, což je několik týdnů před zahájením celosvětové vývojářské konference. I když je společnost jako obvykle poněkud tajnůstkářská ohledně toho, na co všechno se můžeme těšit, již několik měsíců se proslýchá, že Apple v květnu obohatí svoji řadu iPadů. To potvrzuje také obrázek oznamující tuto akci, který zobrazuje ilustraci ruky držící tužku Apple Pencil.

Co tedy můžeme nejspíš očekávat? Jak jsme již zmiňovali, vylepšení se dočkají nejnovější iPady Pro, které získají čipy M3. Dále se podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg očekává, že největší vylepšení přijde v podobě displejů OLED. Ten by měl do iPadu Pro přinést sytější barvy a hlubší černou.

OLED panely jsou tenčí než LCD panely, což by mělo společnosti Apple umožnit snížit tloušťku iPadu Pro. Podle serveru 9to5 Mac bude 11palcový iPad Pro tenčí o 0,8 mm (což znamená 5,1 mm), zatímco 12,9palcový model bude výrazně štíhlejší, protože se očekává pokles tloušťky o 1,5 mm na 5 mm. Únik naznačil, že rámečky by mohly být až o 15 % tenčí než u předchozích modelů.

Již delší dobu se také proslýchá, že Apple možná letos nabídne iPad Pro se skleněnou podložkou, která umožní nabíjení pomocí MagSafe. Je také možné, že Apple vyřeší jeden z největších neduhů iPadů a přesune přední kameru na krajní stranu modelu Pro, jako to udělal u základního iPadu na konci roku 2022. To znamená, že fotoaparát bude lépe umístěn pro ty uživatele, kteří používají klávesnici Magic Keyboard, nebo pro lidi, kteří jednoduše preferují orientaci na šířku.

Pokud jde o iPad Air, očekává se, že dostane upgrade na čipy M2 z M1. Starší čipy Apple zvolil proto, aby mohlo zachovat status nejlevnějších tabletů, které nabízí. Zdá se také, že přední kamera iPadu Air se také přesune na okraj.

U iPadu Air očekáváme ještě jednu velkou změnu, a to v doslovném slova smyslu. Apple prý připravuje první 12,9palcový iPad Air. Pravděpodobně půjde o nejlevnější variantu iPadu s velkou obrazovkou. Analytik Ross Young dříve naznačoval, že 12,9palcová obrazovka iPadu Air bude mít mini-LED displej. Toho se prozatím pravděpodobně nedočkáme, Young nicméně tvrdí, že Apple může iPad Air s takovým displejem uvést na trh ještě letos.

Gurman loni informoval, že Apple pracuje na vylepšené klávesnici Magic Keyboard, ale pouze pro iPad Pro, nikoli pro řadu Air. Díky aktualizované klávesnici prý bude iPad Pro vypadat více jako notebook a bude mít větší touchpad. Klávesnice by měla být vyrobena z hliníku pro větší pevnost. Kromě toho Apple pravděpodobně představí novou tužku Apple Pencil, která nahradí model druhé generace.

Zdroj: engadget.com