Zdroj: youtube.com

Apple přesouvá část výrobních linek pro iPady a MacBooky z Číny do Vietnamu

Podle agentury Reuters požádal Apple tchajwanského výrobce elektroniky Foxconn, aby přesunul některé výrobní kapacity pro iPady a MacBooky do Vietnamu. Nové vietnamské výrobní linky v provincii Bac Giang přitom mají zahájit svoji výrobu již v první polovině následujícího roku. Podle Reuters je tento krok odpovědí společnosti Apple na probíhající obchodní spory mezi USA a Čínou.

Konec obchodní války mezi USA a Čínou (Spojené státy začaly uplatňovat vysoká cla na čínské zboží) je totiž stále v nedohlednu a vypadá to, že zlepšení nepřijde ani s nástupem nového amerického prezidenta. Tento spor přitom ohrožuje ekonomický růst nejen v Číně, ale i v celé řadě dalších oblastí světa (včetně EU).

Ačkoli původní zpráva neuváděla, které konkrétní modely iPadů a MacBooků se budou ve Vietnamu montovat, ani jak velký podíl na celkové produkci jablečné společnosti se z Číny přesune, podle nejnovějších údajů japonského akciového indexu Nikkei plánuje Apple ve Vietnamu investici na rozšíření své výrobní kapacity ve výši 270 milionů amerických dolarů. A tchajwanská společnost údajně přesouvá více než 30 procent svých výrobních linek mimo Čínu, což je poměrně vysoké procento.

Každopádně však nepůjde o první produkty Applu, které se smontují ve Vietnamu. Již počátkem letošního roku tam Apple začal vyrábět například svá bezdrátová sluchátka AirPods Pro. Kromě toho má společnost již nějakou dobu některé výrobní linky například i v Indii (zde se konkrétně montují některé modely iPhonů).

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.