Foto: Unsplash

Apple slíbil, že problémy s vybíjením baterie Apple Watch budou brzy vyřešeny

Minulý týden si řada majitelů hodinek Apple Watch všimla, že se jim po instalaci nejnovější verze watchOS 10.1 vybíjí baterie mnohem rychleji než obvykle. Apple problém přiznal a slíbil, že opravu zajistí v rámci nadcházející aktualizace.

Podle Redditu, komunity podpory společnosti Apple, X a dalších zdrojů se problém týká více modelů včetně starších (jako jsou Watch SE a Watch Series 5) až po zcela nové verze, jako je Apple Watch Ultra 2. Problém se zdá být poměrně závažný, přičemž jeden z uživatelů poznamenal, že watchOS 10.1 „zabíjí baterii Apple Watch“ a vybíjí ji ze 100 na 50 procent za méně než 60 minut.

Zdá se, že Apple tento problém zvýšené spotřeby energie částečně vyřešil aktualizací iOS 17.1, funguje však pouze, když jsou hodinky se systémem watchOS 10.1 spárovány s iPhonem používajícím iOS 17. Ani v tomto případě to však problém neřeší zcela.

Apple ve zprávě uvedl, že problém bude opraven v aktualizaci watchOS, která se objeví již brzy, aniž by uvedl konkrétnější datum, konkrétní dotčené modely a důvod problému. Apple má údajně vydat iOS 17.1.1 pro iPhone a doufejme, že vydá také watchOS 10.1.1 s opravou.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.