Apple spustil nový portál, který ukazuje množství oficiálních žádosti o odemčení jeho zařízení v jednotlivých zemích

Soukromá uživatelská data se stala jedním z hlavních témat technologického světa letošního roku. Stalo se tak bohužel kvůli řadě skandálů, které postihly sociální sítě, internetové společnosti i výrobce mobilních telefonů. Absolutní Bezpečnost uživatelských dat je jedním z benefitů, který nabízí svým zákazníkům společnost Apple.

V rámci toho programu letos spustila nový webový portál, na kterém zveřejňuje počet žádostí vládních a dalších institucí o získání přístupu do zařízení s operačními systémy Apple nebo Mac. Uživatelé si tak mohou prohlédnout aktivity úřadů jednotlivých zemí a srovnat je mezi sebou.

Apple již dříve zveřejňoval tyto statistiky v rámci dokumentů PDF. Design webového portálu je však mnohem přehlednější a umožňuje srovnání až několik let zpět. Grafy reflektují jak žádost o odemčení přístroje, tak žádosti o přístup k finančním informacím, konkrétním uživatelským účtům nebo žádost o nouzové odemčení.

Ze stránky se můžeme dozvědět, že v USA bylo za první pololetí roku 2018 zažádáno o 4570 odemčení zařízení od společnosti Apple a 3 697 z nich bylo vyhověno. V ČR to ve stejném období bylo 30 žádostí a Apple vyhověl 17 z nich.

Kromě tohoto portálu je možné i nadále výpis informací získat ve formátu PDF tak, jak byli zákazníci Applu doposud zvyklí. Informace o žádostech vlád a jejich vyhovění naleznete zde.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.