Foto: se svolením Apple

Apple Store je částečně mimo provoz, připravuje se na předobjednávky iPhonů 13

Internetový obchod Apple Store Online je v současné době v omezeném provozu, jelikož se připravuje na předobjednávky iPhonu 13, iPhonu 13 mini, iPhonu 13 Pro a iPhonu 13 Pro Max. Nejde o nic nového – stejná situace potkala uživatele například také téměř přesně před rokem, kdy jsme čekali na spuštění předobjednávek dvanácté řady iPhonů.

V České republice budou předobjednávky spuštěny dnes (tedy 17. září) přesně ve 14:00. Prozatím se na stránku pro předobjednávky nelze dostat a česká verze webu vás odkáže na stránku s logem Applu s textem: „Víkend je za dveřmi. A s ním předobjednávky.“

Řada iPhone 13 byla mezi jinými novinkami představena na úterní akci. Třináctá řada se pochlubí stejnými konfiguracemi i velikostí displeje jako telefony řady iPhone 12. Skvělou zprávou je také to, že se nezměnily ani počáteční ceny. U nejlevnějších modelů iPhone 13 a iPhone 13 mini však Apple zdvojnásobil základní úložiště na 128 GB.

Mezi další novinky této dlouho očekávané řady patří také vylepšené fotoaparáty, režim Cinematic Mode, vyšší výkon GPU a podstatně delší výdrž baterie. Model Pro se nyní může pochlubit objektivem s 3x zoomem a displejem s 120Hz obnovovací frekvencí.

Kromě třinácté řady smartphonů Apple představil také nový tablet iPad a radikálně přepracovaný iPad mini. Tato zařízení přitom byla pro předobjednání dostupná ihned po skončení akce. Poslední novinka – chytré hodinky Apple Watch Series 7 však v dohledné době nebude možné zakoupit. Společnost uvedla, že je na trh uvede až „později na podzim“.

Zdroj: 9to5mac.com