Foto: Unsplash

Apple údajně testuje skládací displej se sekundárním E-ink displejem

Známý analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že společnost Apple údajně testuje barevný E-ink displej, který by měl sloužit jako externí displej pro ještě neoznámené skládací zařízení. „Barevný displej EPD [Electronic Paper Display] má potenciál stát se hlavním řešením pro sekundární obrazovku na skládacích zařízení díky své vynikající úspoře energie,“ napsal analytik na Twitteru. Dodává, že E-ink displej se testuje také v „zařízeních podobných tabletům.“

Většina skládacích mobilních zařízení, která jsou dnes na trhu, má velký vnitřní skládací displej s menším vnějším displejem sloužícím pro rychlou kontrolu notifikací. Již existující zařízení, jako je Samsung Galaxy Z Fold 3 nebo Oppo Find N, však používají panely OLED pro oba displeje. Použití E-ink displeje by téměř jistě vedlo k menší citlivosti displeje a menšímu počtu barev, ale jak poznamenává Kuo, mohlo by být mnohem energeticky úspornější.

Technologie E-ink bývá nejčastěji používána pro výrobu monochromatických displejů, jako například těch, které Amazon používá ve svých elektronických čtečkách Kindle. Amazon však také vyrábí řadu barevných obrazovek a nedávno oznámil E Ink Gallery 3, novou verzi své barevné technologie E Ink, která je schopna produkovat více barev při vyšším rozlišení.

Zvěsti, že Apple plánuje vyrábět skládací zařízení, se v posledních letech objevovaly stále častěji. V roce 2021 se objevily zprávy, že Apple vytváří prototypy skládacích displejů, a v dubnu letošního roku Kuo předpovídal, že by Apple mohl vydat zařízení s 9palcovým skládacím displejem již v roce 2025. Agentura Bloomberg také uvedla, že by Apple mohl mít v přípravě další zařízení s větším 20palcovým skládacím displejem.

Zdroj: www.theverge.com