Foto: Unsplash

Apple údajně vyrobil prototypy skládacího iPhonu

Vzhledem k tomu, jak se v posledních letech vyvíjel trh s chytrými telefony, není překvapením, že Apple přemýšlí nad skládací verzí iPhonu. Podle webu The Information Apple vytvořil dva prototypy skládacího iPhonu ve tvaru škeble. Ale i pokud by Apple ve vývoji skládacích iPhonů pokračoval, pravděpodobně by se na trhu neobjevily dříve než v roce 2026.

Podle zprávy existují dva hlavní problémy. Za prvé, inženýři zatím nedokázali vyřešit technické problémy skládacích smartphonů (komplikace se pravděpodobně vyskytly při konstrukci spoje mezi oběma polovinami obrazovky). Zadruhé, konstruktéři prý mají problém vytvořit pro skládací iPhone funkce, které by z něj udělaly dostatečně atraktivní volbu pro zákazníky. To je důležité, protože skládací telefony bývají většinou dražší než telefony klasické.

Apple nad výrobou skládacího smartphonu přemýšlí už několik let. Zdá se ale pravděpodobnější, že prvním skládacím zařízením společnosti Apple, pokud se rozhodne jej vyrobit, bude iPad. To by totiž pro společnost znamenalo menší riziko. Apple údajně vyvíjí skládací iPad nejméně od roku 2020.

I v případě skládacího iPadu však stále existují určité problémy. Společnosti se údajně nedaří zajistit, aby byla obrazovka po otevření zcela plochá a aby uprostřed nevznikl žádný hrbol. Samsungu trvalo několik let, než vyvinul pant, který zbavil Galaxy Z Fold 5 a Z Flip 5 mezery mezi oběma polovinami.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.