Foto: Unsplash

Apple údajně vyvíjí AI zdravotního trenéra pro Apple Watch

Přestože zařízení od Applu už nyní nabízejí řadu zdravotních aplikací, společnost prý chystá ještě něco většího. Podle agentury Bloomberg Apple vyvíjí zdravotního trenéra na bázi umělé inteligence, přezdívaného Quartz, který na základě dat z Apple Watch vytvoří personalizované cvičební programy, stravovací režim a spánkový plán. Nabídka bude údajně podmíněna předplatným a bude spuštěna někdy v roce 2024.

Dále Apple chystá konečně přenést aplikaci Zdraví do iPadu, a to s letošní verzí iPadOS 17. Další aktualizace prý umožní sledovat vaši náladu pomocí odpovědí na otázky týkající se daného dne. Aplikaci bude nově možné používat také ke zvládání problémů se zrakem, například krátkozrakostí. Kromě toho se zdá, že Apple možná vydá aplikaci pro psaní deníku, která uživatelům pomůže dokumentovat jejich dny, podobně jako Day One.

Společnost Apple se k výše uvedenému odmítla vyjádřit. Pokud jde o pravdivé informace, dozvíme se o nich (kromě zdravotního trenéra) s největší pravděpodobností na konferenci WWDC 5. června. Očekává se také, že společnost na této akci představí dlouho očekávanou náhlavní soupravu pro smíšenou realitu. Některé zdroje naznačují, že toto nositelné zařízení může také nabídnout funkce související se zdravím, jako je VR edice Fitness+ či nástroj pro meditaci.

Quartz může oslovit uživatele, kteří by běžně platili za lidského trenéra. Pravdou přitom je, že Apple již ze zdraví udělal hlavní prodejní téma svých zařízení, zejména hodinek Apple Watch. Trenér by samozřejmě mohl ještě více upevnit pozici uživatelů Applu – je možné, že budou mnohem méně ochotni přejít na Android, pokud by se měli vzdát hodinek a digitálního trenéra zároveň.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.