Foto: Unsplash

Náhlavní souprava pro smíšenou realitu od Applu bude pravděpodobně vybavena magnetickým nabíjecím kabelem

Na začátku roku 2023 leaker Mark Gurman informoval o tom, že chystaná náhlavní souprava pro smíšenou realitu společnosti Apple bude vybavena externím zdrojem napájení. Tehdy uvedl, že se společnost rozhodla umístit baterii mimo zařízení hned z několika důvodů. Mezi ty nejdůležitější patří obava Applu o přehřívání zařízení a také příliš vysoká hmotnost, a tedy nepohodlnost při nošení.

Před konferencí WWDC 2023, na které má Apple náhlavní soupravu oznámit, se Gurman podělil o další informace o tom, co můžeme od externí baterie nositelného zařízení očekávat. Nedávno uvedl, že zařízení (o kterém se proslýchá, že se bude jmenovat Reality Pro nebo Reality One) bude vybaveno dvěma porty: rozhraním USB-C pro přenos dat a novým proprietárním nabíjecím konektorem.

Podle Gurmanova popisu druhý jmenovaný připomíná nedávno znovuzavedený napájecí port MagSafe společnosti Apple. Přiložený napájecí kabel je údajně vybaven kulatou koncovkou, která se pomocí magnetu připojuje k náhlavní soupravě Apple. Po zasunutí kabelu jej podle Gurmana otočením zajistíte na místě.

Co se týče napájecího zdroje, je velký asi jako iPhone a vypadá podobně jako vlastní MagSafe Battery Pack společnosti Apple. Tento zdroj údajně dokáže napájet nositelné zařízení až dvě hodiny na jedno nabití. K dobíjení je potřeba kabel USB-C připojený k napájecímu adaptéru MacBooku Pro. Gurman spekuluje, že Apple umožní zákazníkům zakoupit si další napájecí zdroje samostatně.

Jablečná náhlavní souprava pro smíšenou realitu se dostane na trh někdy ve druhé polovině tohoto roku.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.