Foto: Pxfuel

Apple údajně vyvíjí vlastního AI chatbota, který bude konkurovat ChatGPT

Společnost Apple o vlastním chatbotovi využívajícím generativní AI dlouho mlčela, o plánech se však leccos proslýchalo. Drze se mluvilo o sadě nástrojů AppleGPT, ale nyní už známe oficiální název Ajax (název vznikl proto, že velký jazykový model LLM byl vytvořen pomocí rámce JAX společnosti Google). Zdroje uvádějí, že na projektu pracuje více týmů jablečné společnosti, přičemž jeden tým se věnuje řešení potenciálních obav o ochranu soukromí.

Proč Apple bota vyvíjí? To prozatím nevíme. Nezdá se, že by společnost měla nějaké jasné plány týkající se scénářů použití, termínů spuštění nebo platforem. Nejmenovaný zdroj agentuře Bloomberg sdělil, že oficiální oznámení spolu s dalšími podrobnostmi lze očekávat v příštím roce. V srpnu letošního roku se také koná výroční zasedání společnosti Apple, na němž bychom se mohli o novince dozvědět více.

Informace o vlastním botovi přichází poté, co generální ředitel společnosti Apple Tim Cook prozradil v pořadu Good Morning America, že generativní umělá inteligence je něco, co společnost velmi zajímá. Podle agentury Bloomberg vedou tuto iniciativu John Giannandrea a Craig Federighi, senior viceprezident softwarového inženýrství společnosti Apple. Giannandrea byl původně najat, aby dohlížel na Siri a její schopnosti strojového učení, což může mnohé napovědět.

Oblast generativní umělé inteligence v posledních měsících zažila obrovský boom a do rozjetého vlaku naskočily téměř všechny velké technologické společnosti. Meta a Microsoft nedávno vydaly Llama 2, chatbota s umělou inteligencí určeného pro komerční využití.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.