Foto: Unsplash

Apple ukončil projekty na vývoj elektromobilů a displejů a ruší více než 700 pracovních míst

Podle nejnovější zprávy zveřejněné kalifornským úřadem pro rozvoj zaměstnanosti (EDD) přišlo ve společnosti Apple o práci více než 700 lidí. Většina propuštěných lidí pracovala v kancelářích společnosti Apple v Santa Claře, přičemž 371 z nich pocházelo z pracoviště, které se zabývalo již ukončeným projektem elektrických vozidel.

Propouštění se dotklo osmi pracovišť společnosti Apple v Santa Claře, včetně hlavní automobilové kanceláře. Na jednom z pracovišť se pracovalo na projektu displejů MicroLED, který byl údajně v březnu zrušen kvůli technickým potížím. Společnost doufala, že bude vyrábět vlastní obrazovky pro iPhony, Macbooky a své chytré hodinky, ale to se zřejmě v dohledné době nestane.

Společnost Apple měla původně ambice vyrobit plně autonomní vozidlo bez pedálů a volantu. Předchozí zpráva agentury Bloomberg uvádí, že společnost Apple zrušila iniciativu interně nazvanou “Projekt Titan” poté, co do ní během deseti let investovala miliardy dolarů. Zaměstnanci, kteří vozidlo vyvíjeli, dostali možnost přejít do jiných divizí společnosti Apple, včetně týmů, které pracují na umělé inteligenci.

Společnost Apple je údajně ve velmi rané fázi vývoje domácích robotů. Podle další zprávy agentury Bloomberg je jedním ze strojů, na kterém se v současné době pracuje, robot, který je schopen sledovat člověka a pomáhat mu, zatímco druhým je stolní zařízení, které využívá robota k pohybu displeje.

Zdroj: www.engadget.com