Apple začal prodávat ovladač Xbox controller přímo ve svých obchodech

Někteří zákazníci společnosti Apple jsou poměrně specifičtí a zboží související s Applem nekupují jinde, než na oficiálních stránkách obchodu. I to je jeden z důvodů proč se v oficiální nabídce Apple objevil nově také gamepad Xbox controller. Ten sice pochází, podobně jako samotná konzole Xbox z dílny Microsoftu, Apple jej však díky poslední aktualizaci podporuje u většiny svých zařízení.

Zahrát si hry pomoci něj tak uživatelé mohou na iPhonech, iPadech, Apple TV i počítačích Mac. V rámci řetězce obchodů Apple je ovladač k dispozici za cenu 59,95 dolarů.

Tento krok evidentně souvisí s nedávným zavedením předplatitelské služby Apple Arcade, která na mobilní zařízení a Apple TV přinese velké množství her. A právě připojení externího ovladače může jejich hrání výrazně usnadnit a  zpříjemnit.

Koupě ovladače přímo u Applu je jen jedna z možností. Připojit k výše zmíněným zařízením lze jakýkoliv originální ovladač Xbox controller určený pro konzoli Xbox One nebo Xbox One X. Apple také představil možnost připojení ovladače DualShock 4, který je primárně určen pro hraní na konzoli PlayStation, ten však ve svém obchodě, alespoň prozatím, nenabízí.

Mobilní hry jsou v druhém pololetí roku 2019 velmi silným tématem. Krátce po zavedení předplatitelské služby Apple Arcade pro iOS přišel s podobnou nabídkou i Google u svého operačního systému Android. Tento operační systém od své 10. verze navíc také podporuje ovladač DualShock 4 a je možné propojit jej s konzolí PlayStation a hrát na něm stremované hry.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.