Foto: se svolením Magic Leap

AR brýle Magic Leap druhé generace jsou menší a lehčí

Společnost Magic Leap nyní zahájila prodej druhé generace brýlí pro rozšířenou realitu. Magic Leap 2 lze nyní zakoupit v 19 zemích včetně USA, Spojeného království a zemí EU (v Česku ani na Slovensku prozatím nejsou k dispozici). I druhá generace je určena vývojářům a profesionálům, nicméně disponuje řadou konstrukčních vylepšení, díky nimž je podstatně praktičtější.

Konstrukce je o 50 % menší a o 20 % lehčí než původní model. Brýle by tedy měly být pohodlnější při dlouhodobém nošení. Magic Leap také slibuje lepší viditelnost AR při jasném světle, a to díky „dynamickému stmívání“, které zajistí, že virtuální obsah vypadá celistvěji. Optika čoček údajně přináší kvalitnější obraz s lépe čitelným textem a společnost se chlubí širším zorným polem (úhlopříčka 70 stupňů) než u srovnatelných nositelných zařízení.

Lze očekávat také slušný výkon. Magic Leap 2 totiž ukrývají čtyřjádrový procesor AMD Zen 2, 12,6Mpx kameru (plus další kamery pro hloubku, sledování očí a zorného pole) a 60 FPS sledování rukou pro gesta. Vydrží sice jen 3,5 hodiny nepřetržitého provozu, ale 256GB úložiště (což je dosud nejvyšší hodnota v jakémkoli specializovaném zařízení pro rozšířenou realitu) poskytuje prostor pro náročnější aplikace.

Z výše uvedeného je patrné, že nepůjde o levnou záležitost. Základní model Magic Leap 2 stojí 3 299 dolarů, zatímco vývojáři, kteří chtějí používat další nástroje, podnikové funkce a dřívější přístup pro interní použití, budou muset za edici Developer Pro zaplatit 4 099 dolarů. A model Enterprise pro firmy, který zahrnuje pravidelné spravované aktualizace a dva roky podnikových funkcí, stojí dokonce 4 999 dolarů.

Magic Leap 2 nejsou určeny pro osobní použití, ale spíše pro využití v oblasti zdravotnictví, průmyslu, maloobchodu a další odvětvích.

Zdroj: engadget.com