Arlo představilo novou bezpečnostní kameru s rozlišením 4K a reflektorem

Společnost Arlo představila novou high-endovou bezdrátovou bezpečnostní kameru Arlo Ultra. Nabídne  např. 4K obraz s podporou HDR nebo zabudovaný reflektor.

Kamera se hodí pro použití jak uvnitř, tak venku. Objektiv se zmíněným rozlišením a diagonálním zorným polem 180 stupňů jí umožňuje zaostřit i na velmi malé detaily a dodat úplnější obraz, a to bez typického zkreslení zvaného rybí oko. Dění dokáže zaznamenávat i pomocí detekce pohybu a zvuku, a pokud identifikuje objekt zájmu, spustí sirénu, rozsvítí reflektor nebo zavolá policii. Kromě toho dostala do vínku odolnost proti dešti, sněhu apod., kompatibilitu s chytrými hodinkami Apple Watch, hlasovou asistentkou Alexou a centrem chytré domácnosti Google Home Hub nebo vylepšené noční vidění.

Pokud uživatel bude chtít využít potenciál kamery naplno, bude ji muset zkombinovat s placenou službou Arlo Smart. Při koupi sice dostane zdarma její roční předplatné, poté však v závislosti na tom, jaké funkce bude chtít používat, zaplatí ročně minimálně 29 dolarů. Zdarma poskytované předplatné má nicméně pro někoho podstatné omezení, záznam z kamery se totiž ukládá pouze v rozlišení Full HD, za 4K obraz je třeba si připlatit.

Kamera vstoupí do prodeje někdy v prvním kvartálu příštího roku a vyjde na 400 dolarů. V případě koupě více kamer najednou (k dispozici budou bundly až se čtyřmi kamerami) společnost nabízí slevu.

 

Zdroj: endgadget.com, arlo.com