Google.com

Asistent Google je neoficiálně dostupný pro počítače se systémem Windows, macOS a Linux

Asistent Google se stal pro mnoho uživatelů nedílnou součástí chytrých zařízení, každopádně až dosud neexistovala verze této aplikace pro počítače. Ale hned na začátek je potřeba upřesnit, že Google tuto aplikaci oficiálně pro počítače stále ještě nevydal, za novinkou totiž stojí vývojář Melvin L. Abraham, který neoficiálního asistenta pro stolní počítače vytvořil.

Tato neoficiální aplikace je dostupná ke stažení na serveru GitHub a k dispozici je verze pro systém Windows, macOS a Linux. Abraham pro vytvoření aplikace použil javascriptový framework Electron (díky němuž vznikl například také Discord a Spotify). V podstatě jde tedy o nově vytvořenou aplikaci.

Vzhledem k tomu, že nejde o oficiální produkt, používání je na vlastní riziko a instalace vyžaduje trochu více práce. Každopádně Abraham celý proces instalace podrobně zdokumentoval, a to včetně jednotlivých pokynů i s obrázky. Podle serveru Android Police je však k tomu, abyste mohli používat Asistenta Google na ploše svého počítače, také potřeba mít účet na platformě Google Cloud.

Ovšem vzhledem k tomu, že aplikace může být v rozporu s podmínkami používání od Google, může kdykoli přestat fungovat. Od aplikace také pochopitelně nezískáte vše, co by vám přinesla její oficiální verze, na druhou stranu jde o vydařený pokus, který rozhodně stojí za pozornost.

Bohužel ale pravděpodobnost, že Abrahamova aplikace inspiruje Google, a mohli bychom se tak do budoucna dočkat oficiální verze Asistenta Google pro počítače, je mizivá.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.