Asus uvádí na trh novou generaci Zenfonů

Výrobci mobilních telefonů své produkty představují v průběhu celého roku a dávají jim prostor jednotlivě vyniknout. Telefony se představují maximálně ve dvojicích, například Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+. Společnost Asus svůj marketing nastavila jinak a představila najednou hned celou řadu, která má šest modelů, které pokrývají téměř celou cenovou a výkonnostní škálu mobilního trhu.

 

Zenfone 4

https://press.asus.com/PressReleases/p/ASUS-Announces-ZenFone-4-Family-in-Europe#.WcT5LdOrR-Q

 

Je základním telefonem celé řady. Cenově spadá do vyšší střední třídy, ale nijak z ní nevyčnívá. Má 5,5 palcový displej. Pohání jej procesor Snapdragon 660, který není žádnou špičkou a má 4 GB paměti RAM (existuje i verze se 6GB RAM). Úložiště 64 GB není nadprůměrné. Jeho fotoaparát má dvě čočky a dva snímače s rozlišením 12 a 8 megapixelů. O jeho chod se stará baterie s kapacitou 3300 mAh. Jeho cena u nás byla stanovena na 13 490 Kč.

Zenfone 4 PRO

https://press.asus.com/PressReleases/p/ASUS-Announces-ZenFone-4-Family-in-Europe#.WcT5LdOrR-Q

 

Tento telefon se výše zmíněnému Zenfonu 4 podobá jen vzhledově. Jeho výbava je zcela odlišná a na první pohled výkonnější a kvalitnější snad ve všech ohledech.

Dislej má stejnou úhlopříčku, avšak jako technologii používá nejnovější AMOLED panel. Jeho procesor je špičkový Snapdragon 835, jehož výkon je podporován 6 GB paměti RAM. Čipy jeho zadního dvojitého fotoaparátu jsou dělány technologií, která umožní vytvořit větší jednotlivé pixely, které tak lépe zachycují světlo.

Zenfone 4 PRO podporuje funkce VR, jeho baterie bude mít kapacitu 3600 mAh a v ČR bude stát 21 490 Kč.

 

 

Zenfone 4 Max series

 

Pod tímto označením se objeví dva modely, které spadají do nižší stření třídy, vylepšená verze o má oproti standartní verzi o 0,3 place větší display s úhlopříčkou 5,5 palce. Telefon sází především na obrovskou baterii s kapacitou 5000 mAh. Jako procesor byl při jeho výrobě použitý Snapdragon 430 u většího a Snapdragon 425 u menšího telefonu. Operační paměť 4GB a Interní úložiště 64 GB je u obou stejné. Jejich cena na českém trhu bude 5 490 Kč za menší a 6 490 Kč za větší model.

 

ZenFone 4 Selfie a ZenFone 4 Selfie Pro

 

Jak název napovídá, oba tyto telefony jsou určeny především k pořizování selfie snímků. Kromě dvojité zadní mají i dvojitou přední kameru, díky které, bude možné dosáhnout u selfie fotografie stejných efektů jako při použití zadních dvojitých fotoaparátů. Verze PRO podporuje K4 selfie video a snímače jejího selfie fotoaparátu mají rozlišení 24 MP. Normální verze umožňuje natáčení full HD selfie videa a snímače její přední kamery mají rozlišení 20 MP. Verze Pro má AMOLED display a procesor Snapdragon 625, základní verze potom klasický LED panel a procesor Qualcomm Snapdragon 430. Jejich cena v našich obchodech bude 7 490 Kč a 10 990 Kč.

 

 

 

 

asus.com