Foto: se svolením Atari

Atari vydá remake hry z roku 1982, která tehdy nevyšla, protože byla příliš obtížná

Společnost Atari se rozhodla pro znovuoživení zapomenuté arkádové hry Akka Arrh z roku 1982, která ale ve své době nevyšla, jelikož ji tehdejší testovací hráči považovali za příliš obtížnou.

Akka Arrh je principiálně jednoduchá hra – hráč uprostřed obrazovky má likvidovat nepřátele a udržovat osmiúhelníkové pole čisté, pokud ale nepřátelé proklouznou dovnitř, musí je přiblížit a odrazit jejich útok, poté je potřeba hrací pole opět oddálit a odrazit ostatní. Vzhledem k jednoduchosti většiny her z počátku 80. let není překvapivé, že tato relativní složitost vedla k tomu, že ji testeři ohodnotili jako příliš složitou.

Podle Atari má remake dva režimy, 50 úrovní a možnost ukládání, takže nemusíte začínat od začátku, když v přestřelce zemřete. Společnost navíc uvedla, že hra nabízí široké možnosti nastavení, které zmírní agresivní vizuální stránku, což se hodí pro lidi citlivé na intenzivní světelné efekty, živé barvy apod.

Pro remake této střílečky se vydavatel spojil s vývojářem Jeffem Minterem. Hru Atari popisuje jako „horečnatý sen v tom nejlepším slova smyslu“. Remake vyjde na PC, PS5 a PS4, Xbox Series X/S, Nintendo Switch a Atari VCS na začátku roku 2023.

Zajímavé je, že nejde o první spolupráci společností Atari a vývojářem Minterem. Spolupracovali například již v 90. letech, kdy jeho společnost Llamasoft vytvořila hry, jako je například Tempest 2000 pro Atari Jaguar. Po hádce v roce 2015 spolupráce na tři roky skončila, v roce 2018 se však opět rozběhla naplno a vyšlo pokračování Tempest 4000.

Zdroj: engadget.com