Foto: se svolením Accolade Games

Atari získalo práva na více než 100 klasických her pro PC a konzole, má s nimi velké plány

Společnost Atari oznámila akvizici více než 100 titulů pro PC a konzole, které byly uvedeny na trh v 80. a 90. letech minulého století. Konkrétně jde o tituly od společností Accolade, Micropose a Infogrames. Výrobce konzolí získal také ochrannou známku společnosti Accolade.

Mezi nově vlastněné hry Atari patří série Demolition Racer, Bubsy a Hardball. „Mnoho z těchto titulů je součástí historie Atari a fanoušci se mohou těšit na to, že mnohé z těchto her budou znovu vydány ve fyzických i digitálních formátech, a v některých případech dokonce portovány na moderní konzole,“ uvedl v prohlášení Wade Rosen, generální ředitel společnosti Atari.

Atari se již několik let snaží transformovat svoji společnost tak, aby mohla oživit starší tituly a nabídnout je současným hráčům. Minulý měsíc Atari uzavřelo smlouvy se společností Nightdive Studios a s 12 arkádovými klasikami společnosti Stern Electronics, včetně her Berzerk a Frenzy. Rosen tehdy hry označil za perfektně zapadající do strategie komercializace klasických retro IP.

Akvizice společnosti Nightdive Studios je pozoruhodná nejen kvůli hrám, které poskytuje, ale i kvůli její technologii. Nightdive se totiž specializuje na remasterování retro her pro moderní systémy a zároveň na zvyšování jejich kvality, což je přesně cíl, o který Atari usiluje. Společnost uvedla, že díky nejnovějšímu nákupu bude znovu vydávat již existující hry na moderních konzolích a vytvářet nové verze známých příběhů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.