Automobilka Tesla čelí dalším u vyšetřování

Problémy automobilky Tesla stále neustávají. Po té co byl její generální ředitel Elon Musk obviněn z manipulativního jednání, které mělo za cíl nárůst ceny akcií, se stane automobilka cílem dalšího vyšetřování, tentokrát v souvislosti s chybně uvedenou výrobní kapacitou Modelu 3 na konci roku 2017.

Vyšetřování, které vede ministerstvo spravedlnosti ve spolupráci s komisí pro cenné papíry. Hlavní problém spatřují v tom, že společnost Tesla, krátce po uvedení svého vozu Model 3 na trh udávala možnosti svých výrobních kapacit na 5000 vozů týdně. V té době však prokazatelně museli její zaměstnanci vědět, že to nejsou pravdivá čísla, protože se k této hranici společnost přiblížila až o půl roku později.

V současnosti úřady pátrají po tom, kdo byl skutečným zdrojem těchto informací, které mohly poškodit zákazníky (kteří si vůz na jejich základě předplatili a pak čekaly dlouhou dobu,než bude vyroben) i akcionáře (ceny akcií narostly a v době kdy bylo jasné, že se jedná o lež zase spadly). Zjišťuje se také, na kolik bylo vypuštění těchto matoucích faktů cíleným záměrem

Toto vyšetřování je pro společnost nepříjemné i proto, že přichází po zveřejnění čtvrtletní zprávy, která ukázala, že hospodaření společnosti Tesla je poprvé po více než třech letech v černých číslech. Zda bude žalována společnost jako taková, nebo pouze konkrétní zaměstnanci zatím není jasné.

Zdroj: cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.