Zdroj: YouTube.com

Black Myth: Wu Kong je ohromující hra inspirovaná čínskou mytologií

Čínské indie vývojářské studio Game Science Studio pracuje na zajímavém herním titulu Black Myth: Wu Kong. Půjde o akční RPG/adventuru ve stylu série Dark Souls, která je do hloubky inspirovaná čínskou mytologií. Vývojáři totiž její příběh postavili na klasickém čínském románu Putování na západ z 16. století, který má kořeny v lidovém náboženství a mytologii. Příběh se odvíjí od postavy mýtického opičího krále (Wu Konga), za něhož hráč hraje. Při svém putování však potkává řadu dalších mýtických stvoření a nestvůr.

Vývojáři nyní zveřejnili třináctiminutové gameplay video (z rané verze hry), které dokonale přesvědčí o jedinečnosti nadcházejícího titulu. Už po vizuální stránce jde o dechberoucí počin. Magická atmosféra doslova sálá z každé vteřiny. Popravdě tato novinka od nezávislých vývojářů vypadá mnohem lépe než některé AAA herní projekty.

Pro Game Science Studio jde přitom o první hru tohoto ražení, dříve se totiž zaměřovalo zpravidla na mobilní hry. Black Myth je navíc ve vývoji již dva roky, zdá se proto, že půjde o skutečně pečlivě vybroušený titul.

Ačkoli je Black Myth ještě do velké míry zahalen tajemstvím, podle Daniela Ahmada bychom se měli dočkat překvapivě široké nabídky herních možností. Hlavní hrdina, by tak měl disponovat až 72 schopnostmi. Hráči se tak mohou těšit na nejrůznější bojové dovednosti.

Black Myth poběží na Unreal Engine 4 a bude vydán pro PC a konzole (pravděpodobně pro PlayStation 5 a Xbox Series X). Datum vydání je však ve hvězdách. Podobně není jisté, zda se hra dostane i k nám. Věříme ale, že ano.

Zdroj: ladbible.com