Foto: Pixabay

Bluesky plánuje spustit přímé zprávy a další novinky

Zdá se, že decentralizovaná sociální síť Bluesky má za cíl se co nejvíce připodobnit svým konkurentům. Nyní oznámila, že pracuje na nových funkcích, jako jsou DM (tzv. přímé zprávy), video a vylepšené vlastní kanály. Společnost se otevřela veřejnosti v únoru loňského roku a tvrdí, že během jednoho roku vzrostla ze 40 000 na 5,6 milionu uživatelů.

Přímé zprávy jsou zvláštním tahem, jelikož v současné době jsou všechny příspěvky na Bluesky veřejné. Nová varianta by měla být integrována přímo do aplikace. Přímé zprávy by měly být zpočátku dostupné pouze mezi jednotlivci a uživatelé budou moci zvolit, koho mohou oslovit, případně funkci zakázat.

Společnost pracuje také na videích. Zatím se zdá, že bude možné sdílet klipy o délce až 90 sekund. Navíc Bluesky zkoumá řadu možností pro vlastní kanály, včetně prostoru pro trendové kanály, vytváření kanálů v aplikaci a celkově vylepšené vyhledávání kanálů.

U žádné z chystaných novinek Bluesky však zatím nebylo zveřejněno datum vydání, ale společnost očekává, že je všechny uvede v průběhu několika příštích měsíců. Platformu podpořil zejména Jack Dorsey, spoluzakladatel a bývalý generální ředitel Twitteru. Dorsey však nedávno potvrdil, že již není členem vedení společnosti Bluesky.

Zdroj: engadget.com