Foto: Unsplash

Brzy si už budete moci poslechnout audio chat kdykoli, Clubhouse zavádí možnost nahrávání

Ačkoli se o sociální síti Clubhouse nemluví už tak často, jako na začátku letošního roku, kdy její popularita strmě stoupala vzhůru, stále jde o oblíbenou platformu, kterou denně používá velké množství uživatelů.

Dosud přitom bylo jedním z jejích charakteristických rysů to, že všechny audio chaty, které v jejím rámci probíhaly, se odehrávaly živě. To znamená, že jakmile konverzace mezi uživateli skončila, nebylo možné se k ní již žádným způsobem vrátit. To mimo jiné dále zvyšovalo exkluzivitu platformy (v jejích počátcích byla určena zejména pro celebrity a známé influencery).

Nyní však společnost pomalu mění taktiku. Oznámila totiž, že zavádí novou funkci nazvanou Replay, díky níž si uživatelé budou moci audio chat nahrát a následně jej uložit v rámci skupiny (klubu) nebo svého profilu. Nicméně bude také možné nahrávku stáhnout a sdílet i externě (tedy mimo platformu), což ji umožní použít například jako podcast nebo ji bude možné sdílet třeba na TikToku. Nová funkce je skvělou zprávou zejména pro ty, kteří zvolený audio chat v čase konání nestíhají třeba kvůli nabitému programu.

Pozdější přehrávání audio chatu přitom bude obsahovat například i připnuté odkazy (což je funkce, kterou Clubhouse nedávno ohlásil a jež moderátorům chatu umožňuje během konverzace odkazovat na stránky). Výhodou je i to, že posluchači mohou nahrávkou přeskakovat na dalšího mluvčího, pozastavit ji, promazat nebo vytvořit 30sekundový klip. Pro ušetření času ji mohou poslouchat také 1,5 nebo dvojnásobně zrychleně. Každopádně tvůrci audio chatu budou mít možnost sledovat, kdo jejich nahrávky poslouchá, jak často apod.

Funkce Replay by měla být dostupná od příštího týdne.

Zdroj: engadget.com