Foto: Pxfuel

„Budete součástí nového ‚hardcore‘ Twitteru, nebo odejdete,“ vzkázal Musk zaměstnancům

Elon Musk ve středu šokoval svým dalším prohlášením ohledně zaměstnanců Twitteru. Den po propuštění lidí, kteří jej kritizovali na Slacku, poslal zbývajícím zaměstnancům e-mail, v němž je informoval o tom, že buď podepíšou závazek, že budou součástí nového „hardcore“ Twitteru, nebo mají odejít.

V e-mailu, o němž informoval deník Washington Post, technologický miliardář zaměstnancům sdělil, že Twitter bude „muset být do budoucna extrémně tvrdý“. V Muskově řeči to zřejmě znamená „pracovat dlouhé hodiny s vysokou intenzitou“ a podávat „výjimečné výkony“. Zaměstnancům, kteří se chtěli stát součástí nového Twitteru, bylo řečeno, že musí podepsat závazek.

„Pokud jste si jisti, že chcete být součástí nového Twitteru, klikněte prosím na ano v rámci níže uvedeného odkazu,“ napsal Musk v e-mailu, který obsahoval odkaz na online formulář.

Ti, kterým se Muskova vize nelíbila, se mezitím mohli rozhodnout, že společnost opustí s tříměsíčním odstupným. Šéf Twitteru dal zaměstnancům čas na podepsání závazku do čtvrtečních 17 hodin. Podle vyjádření mnohých z nich jim to usnadnilo odchod.

Kromě snížení počtu zaměstnanců Twitteru na polovinu od doby, kdy převzal vlastnictví společnosti, se Musk zřejmě zaměřuje na vyhození všech, kteří ho kritizují nebo s ním nesouhlasí. V úterý tak nový majitel Twitteru vyhodil zaměstnance, kteří se o něm na Slacku vyjadřovali s despektem, e-mailem, v němž uvedl, že svým chováním „porušili firemní politiku“.

Poté, co se někteří zaměstnanci na Twitteru podělili o to, že byli propuštěni, Musk na ně zareagoval takto: „Chtěl bych se omluvit za to, že jsem tyto génie vyhodil. Jejich nesmírný talent se nepochybně bude hodit jinde.“

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.