Foto: se svolením Bungie

Bungie údajně propouští zaměstnance, odkládá Marathon a Destiny 2: The Final Shape

Máme pro vás špatnou zprávu: společnost Bungie údajně propustila neznámý počet zaměstnanců a odložila dvě netrpělivě očekávané hry – rozšíření Destiny 2 The Final Shape a Marathon. Podle dostupných informací tuto nepříjemnou zprávu oznámil svým zaměstnancům generální ředitel studia Pete Parsons nedávno.

Podle agentury Bloomberg společnost Bungie odložila vydání hry Destiny 2: The Final Shape na červen z původně plánovaného 27. února 2024. Rozšíření sice nemusí nutně znamenat konec Destiny 2, ale je důležitým rozuzlením a uzavře volné konce hlavního příběhu hry. Kromě toho studio posunulo datum vydání střílečky Marathon, a to až na rok 2025. Tento titul, který restartuje IP z kultovní klasiky pro Mac z 90. let, je pokusem Bungie znovu se etablovat v moderním herním průmyslu mimo Destiny.

Společnost Sony loni dokončila dohodu o koupi Bungie za 3,6 miliardy dolarů. Sony se letos připojila k velké části herního průmyslu (a technologického světa vůbec) a propouští zaměstnance. Nedávno se se škrty potýkaly společnosti Naughty Dog, Media Molecule a tým Visual Arts společnosti PlayStation. Kromě toho společnost Epic Games v září propustila přibližně 900 zaměstnanců a CD Projekt Red v červenci oznámil, že propustí asi 100 lidí. Niantic, Telltale, EA a Unity také propustily pracovníky v roce 2023.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.