Foto: se svolením Bungie

Společnost Sony kupuje za 3,6 miliardy dolarů studio Bungie

Velké akvizice ve videoherním průmyslu pokračují. Nyní společnost Sony oznámila, že plánuje koupit studio Bungie, které vytvořilo například populární sci-fi MMO hru Destiny. Tato akvizice bude Sony stát 3,6 miliardy dolarů (tedy asi 78 miliard korun). Bungie se připojí k rodině Sony Interactive Entertainment, do které patří Insomniac Games, Naughty Dog, Guerrilla Games, Sucker Punch Productions, Bluepoint Games a několik dalších významných studií.

Bungie tuto akvizici považuje za začátek své nové éry, která se zaměřuje nejen na hry, ale obecně na globální multimediální zábavu. Generální ředitel společnosti, Pet Parsons, však na blogu zároveň ubezpečil, že Bungie si i nadále ponechá tvůrčí kontrolu nad svými franšízami a bude pokračovat ve vývoji pro více platforem, nejen pro PlayStation.

Tato zpráva přišla krátce poté, co Microsoft 18. ledna oznámil, že koupi Activision Blizzard. Videoherní průmysl tedy zcela zřetelně vstupuje do fáze sjednocování. Velké společnosti včetně Microsoftu, Sony a Tencentu se v rámci boje o exkluzivitu snaží získat co nejvíce studií. Jako výrobci konzolí mají společnosti Sony a Microsoft v této věci mimořádnou sílu, protože na platformách PlayStation a Xbox mají vybudované milionové publikum.

Pro vývojářská studia jde přitom také o výhodný obchod – získají totiž finanční stabilitu, podporu produkce a rozsáhlé marketingové plány. A to jim za to, že budou muset fungovat v rámci daného firemního ekosystému a případně vázat své hry na konkrétní platformy, viditelně stojí. I když třeba právě Bungie tvrdí, že má v plánu publikovat i mimo platformu PlayStation společnosti Sony, nicméně uvidíme, jak to nakonec bude vypadat v praxi.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.