Foto: se svolením CES

CES 2023: První novinky, které vám možná unikly

Právě dnes 5. ledna začíná CES (Consumer Electronics Show) 2023, největší technická konference světa. Oproti předchozím „covidovým“ ročníkům bude letošní akce mnohem volnější. Zajímavé přitom je, že ačkoli výstava začíná až dnes, řada vystavovatelů se nemohla dočkat a své novinky představila již mezi Novým rokem a dnem 0, tedy 4. lednem. O jaké novinky konkrétně šlo?

Mezi největší nedočkavce patří Samsung. V pondělí například tato společnost představila nové QD-OLED televizory, které dosahují jasu až 2 000 nitů, a také 57palcový herní displej s rozlišením 8K. Poměrně bizarní jsou také nástěnné trouby, které přenáší živý videopřenos toho, co právě pečete. Velmi zajímavý je nový prototyp mobilního displeje, který lze vysunout i složit (více o této technologické novince se dozvíte v tomto článku).

Veletrh CES bývá pravidelně také příležitostí pro výrobce čipů, mezi které patří Intel, AMD a NVIDIA. Intel představí své procesory 13. generace pro notebooky, které mohou nabídnout až 24 jader. NVIDIA nabídne celou řadu novinek, včetně střední třídy RTX 4070 Ti a řady karet RTX 4000 pro notebooky, které by měly přinést velký skok v herním výkonu (vlajkové GPU 4080 a 4090 jsou údajně dostatečně výkonné na to, aby bylo možné hrát hry na třech monitorech současně s rozlišením 4K při 60 snímcích za sekundu). NVIDIA také rozšiřuje streamování her GeForce Now do automobilů, přičemž do této cloudové herní služby přináší výpočetní výkon desktopového GPU RTX 4080.

Společnost Acer aktualizuje svou řadu herních notebooků a zjednodušuje svou řadu Swift, přičemž všechny dostanou vedle designových vylepšení také procesory Intel Core 13. generace. Společnost LG upgradovala svou řadu supertenkých a lehkých notebooků řady Gram o procesory Intel Raptor Lake 13. generace. Nový model Gram Style je tenký pouhých 10,99 mm a disponuje tzv. skrytým trackpadem s LED podsvícením.

Společnost Dell na veletrhu CES obvykle příjemně překvapí zajímavými koncepty a ani letošní rok nebude výjimkou, chystá totiž update konceptu Nyx. Nyx je vize společnosti pro domácí server, který vám umožní hrát hry na různých obrazovkách po celém domě. Letošní aktualizace zahrnuje nové příslušenství.

Zdroj: engadget.com