Foto: Ice Universe

Samsung chystá jedinečný displej Flex Hybrid, který kombinuje skládání a vysouvání

Loni Samsung ukázal, že si troufne na výrobu displejů, jež lze skládat všemi možnými způsoby. Letos se své technologie rozhodl zkombinovat ještě s jedním trikem – posouváním. Hybridní OLED displej pro mobilní telefony Flex Hybrid, který bude mít premiéru na veletrhu CES 2023, lze z jedné strany složit a z druhé vysunout, čímž se změní velikost i poměr stran.

Šířka složeného telefonu je 4,2 palce, lze jej rozložit na 10,5palcový displej s poměrem stran 4:3 a vysunutím dále zvětšit na maximální možnou velikost 12,4 palců s poměrem stran 16:10. Díky tomu bude velmi vhodný pro zábavu nebo tvorbu obsahu, a to zejména s ohledem na potenciálně vynikající kvalitu obrazu, kterou nabízí technologie OLED.

Zdá se, že dva palce vysunovací obrazovky budou skryty na pravé straně zařízení (což lze usuzovat podle větší tloušťky právě na této straně). Díky kombinaci dvou technologií by tak nový telefon s až 12,4palcovým displejem mělo být možné bez problémů nosit v kapse.

Na veletrhu CES 2023 budou mít premiéru také další dva displeje od Samsungu: Flex Slidable Solo, který bude možné posuvným otevřením rozšířit ze 14palcového OLED panelu na 17,3palcový displej, a OLED Flex Slidable Duet, který bude možné roztáhnout do dvou stran do stejné velikosti jako první jmenovaný displej. Oba panely již byly představeny na zářijové akci Intel Innovation 2022, ale veřejnosti zatím nebyly ukázány.

Zdroj: engadget.com