Foto: Google

Chatbot Bard se naučil mluvit

Chatbot Bard s umělou inteligencí od Googlu získal ve čtvrtek v rámci poslední aktualizace několik nových funkcí, včetně rozšířených jazykových znalostí a schopnosti odpovídat kromě textu i mluveným slovem. Bard nyní dokáže konverzovat v téměř čtyřech desítkách jazyků.

Uživatelé mohou s Bardem mluvit mimo jiné v češtině, arabštině, čínštině, němčině, hindštině, španělštině a také mohou k platformě přistupovat z více míst na planetě, například z Brazílie i ze všech zemí v Evropě, napsali ve čtvrtek v příspěvku na blogu Jack Krawczyk (vedoucí produktového oddělení) a Amarnag Subramanya (viceprezident pro inženýrství).

Uživatelé nyní budou mít možnost buď číst nebo poslouchat odpovědi generované umělou inteligencí, což podle Krawczyka a Subramanyi pomůže například v situacích, když budou chtít slyšet správnou výslovnost slov. Uživatelé také budou mít nově kontrolu nad tím, jak přátelský Bard bude. Na výběr bude z pěti tónů umělé inteligence: jednoduchý, dlouhý, krátký, profesionální nebo neformální. Výběr tónů je zatím k dispozici pouze u požadavků v angličtině, ale společnost již pracuje na jejich rozšíření na dalších 40 jazyků.

Chatbot má také nové multimodální oči a je schopen interpretovat obrázky vložené do chatu. I tato funkce je však v současné době pouze v angličtině. Od čtvrtka budou moci uživatelé exportovat pythonový kód vygenerovaný Bardem do aplikace Replit.

Zdroj: www.engadget.com