Chcete si vyzkoušet život v chytré domácnosti? Přespěte v Hiltonu

Světoznámá síť hotelů Hilton připravuje pro své klienty novou službu – chytré pokoje. Při příchodu na recepci by host získal speciální elektronický klíč ve formě certifikátu, který by si nahrál do speciální aplikace Hilton Honors. Pomocí ní bude pak nadále moci řídit dění v pokoji jako ve vlastní chytré domácnosti.

Bude moc regulovat teplotu v místnosti, rozsvítit světla, roztahovat závěsy, plně ovládat pokojovou elektroniku, nebo odemykat a zamykat svůj pokoj na dálku. Bude možné také nastavit propojení se službami Netflix nebo Hulu a na hotelové televizi sledovat svoje oblíbené seriály. Množství a rozmanitost takto ovládaných služeb se budou časem rozšiřovat.

Stálí zákazníci si budou v aplikaci moci vytvořit vlastní profil, díky kterému se pokoj, jež si pronajali, přizpůsobí díky a nebudou muset všechna nastavení provádět opakovaně. Je to služba pro hosty, kteří hodně cestují a díky ní budou mít alespoň částečně pocit domova, protože budou svůj pokoj znát.

Ovládání zatím funguje pouze přes displej mobilního telefonu, avšak do budoucna je plánované zapojení virtuálního hlasového asistenta, takže ovládání bude o něco jednodušší a intuitivnější. Aplikace zároveň dokáže v okolí hotelu najít aktivity, které host preferuje a upozornit ho na ně. Ať už jde o nejbližší divadlo, golfové hřiště nebo třeba galerii.

V současnosti je služba ve fázi betatestu v jednom z hotelů v USA, v roce 2018 by měla být postupně zaváděna dále. Vzhledem ke standardizaci služeb hotelu zřejmě postupně rozšíří po celém světě včetně České republiky.

Řetězec Hilton není první, kdo sází na technologické inovace. Síť hotelů Yotel zaměstnává robotí poslíčky / nosiče zavazadel a ve výbavě některých jeho pokojů nechybí nastavitelná inteligentní lůžka pro lepší spaní.

Zdroj: Theverge.com digitaltrends.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.