Foto: Wikimedia

Chytré hodinky Apple Watch X údajně nabídnou řadu vylepšení

Od prvního modelu chytrých hodinek Apple Watch, který byl na trh uveden v roce 2015, Apple každý rok přichází s podobným modelem, který nabízí obvykle pouze drobná vylepšení vylepšení oproti předchozí verzi. To by se ale mohlo brzy změnit, a to konkrétně s uvedením modelu Apple Watch X. Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg společnost údajně pracuje na velmi zásadních změnách pro svůj jubilejní desátý model.

Vylepšení Apple Watch X by mohly zahrnovat magnetické uchycení řemínku, které nahradí v současnosti používaný zasouvací mechanismus a zároveň uvolní prostor pro větší baterii. Hodinky by také mohly mít tenčí pouzdro a microLED displej, který poskytuje lepší obraz než současné obrazovky OLED. Pokud jde o zdravotní funkce, Apple Watch X budou údajně obsahovat funkci měření krevního tlaku a srdečního tepu, sledování spánku a detekci kyslíku v krvi (poslední jmenované již známe ze současných modelů).

Tyto nové Apple Watch hodinky se pravděpodobně nedostanou na trh dříve než za rok (pokud bude dodržen roční plán vydávání) nebo za dva (pokud bude chtít Apple počkat celé desetiletí od jejich prvního vydání). Jisté ale je, že se dříve dočkáme hodinek Apple Watch Series 9 (očekává se, že budou představeny letos v září), které s sebou poprvé od Series 6 přinesou rychlejší procesor a několik nových barev. Je pravděpodobné, že budou stejně velké jako Series 8 a celkově půjde o omezený upgrade.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.