Chytré signalizační světlo na motocyklovou helmu zavolá v případě potřeba pomoc

Bezpečnost je jeden z nejdůležitějších aspektů, na který je třeba dbát při jízdě na motorce. Jedním ze základních prvků bezpečnosti v silničním provozu je dostatečná viditelnost za snížených světelných podmínek. Velmi zajímavé možnosti v tomto nabízí chytré světlo Cosmo moto určená pro montáž na přilbu.

To v sobě kombinuje několik zajímavých vlastností. Světlo samotné je odnímatelné a jeho výhodou je umístění v úrovni očí řidiče osobního automobilu, takže je motocyklista lépe vidět. Světlo má vestavěnou baterii, která mu dodá dostatek energie na 8 hodin provozu. Jeho součástí je také vestavěný akcelerometr, který reaguje na prudší zpomalení rozsvícením přídavného brzdového světla

Asi nejdůležitější vlastností Cosmo mota je možnost spárování s chytrým telefonem. Výše zmíněný akcelerometr společně s gyroskopem dokáže detekovat nehodu a v případě se po ní helma šedesát vteřin nehne, automaticky rozešle na navolená čísla v aplikaci telefonu SOS zprávy a nich mimo jiné uvede v ní přesnou lokalizaci GPS.

Ke komunikaci s mobilním telefonem používá světlo Bluetooth 4.0 a v aplikaci je možné nastavit rozesílání zpráv prostřednictvím SMS, mailu nebo WhatsUpu. Na českém trhu je světlo k dispozici ve třech barevných provedeních – lesklé černé, matné černé a lesklé bílé. Zaváděcí cena je  2 990 Kč (3 190 v případě matného černého provedení). Zvlášť je možné dokoupit další magnetickou základnu, aby bylo možné světlo používat na více helmách.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.