Foto: se svolením Movano

Chytrý prsten pro ženy Evie konkuruje značce Oura

Chytré prsteny značky Oura jsou na trhu už nějaký ten pátek. Svůj produkt čistě pro ženy však nyní představila konkurenční zdravotnická společnost Movano. Její první chytrý prsten Evie je určen pro zdraví, fitness a cyklistiku. Do velké míry se svým designem podobá právě nejnovějšímu prstenu značky Oura, společnost Movano však tvrdí, že je jedinečný, jelikož je navržen pouze pro ženy.

Prsten debutoval na veletrhu CES 2022. Tehdy ještě bez názvu a s trochu odlišným designem. Novinka nabízí mnoho zdravotních funkcí, které již známe z prstenů Oura a nositelných zařízení společnosti Apple i dalších. Umí měřit srdeční tep, kyslík v krvi, změny teploty kůže, počet kroků, kalorie, kvalitu spánku, menstruační i ovulační cyklus a další. Společnost slíbila, že Evie bude splňovat normy pro zdravotnické prostředky.

Vzhledem ke schopnosti měřit kroky, spálené kalorie a konkrétní aktivity lze Evie používat také jako fitness tracker. Podle společnosti Movano je však hlavním účelem tohoto chytrého prstenu poskytnout obraz o celkovém zdravotním stavu.

Společnost také slibuje bezpečnost a ochranu soukromí při přenosu dat do cloudu nebo poskytovatelům zdravotní péče. V současné době usiluje o získání povolení FDA, podle čehož se bude odvíjet také uvedení na trh (dojít by k němu mělo v průběhu roku 2023). Nejdřív bude uveden na trh v USA, později se přidají i další země.

Více informací se o Evie dozvíme příští týden v rámci veletrhu CES 2023.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.