Clubhouse zavádí nové funkce prostorového zvuku

Clubhouse je populární sociální platforma zaměřená na práci se zvukem. Nejnovější aktualizace této služby, kterou si mohli první uživatelé na iOS nainstalovat už tento víkend, přináší nové funkce podporující prostorový zvuk. Autoři slibují, že zážitek na dostatečně kvalitní audiotechnice bude díky této nové aktualizaci mnohem autentičtější a uživatelé budou mít díky němu pocit, že zvuk se rozléhá přímo kolem jejich hlavy. Clubhouse očekává, že tyto funkce zkrátí vzdálenosti mezi uživateli. Později by měla novinka přibýt i na Android.

Funkce pracuje s virtualizací zvuku. Vytvoří si umělou místnost a jednotlivé reproduktory v ní rozmístí. Následně umístí uživatele doprostřed této místnosti a snímá zvuk, jenž na něj dopadá, a ten pak přenáší přímo uživateli. Jedná se o podobný systém, který používají brýle Microsoft HoloLens. Uživatel by měl mít díky tomu dojem, že se nachází přímo uprostřed konverzace. Vše by mělo fungovat se sluchátky bezdrátovými nebo klasickými kabelovými.

Aplikace Clubhouse nezahrnuje sledování pohybů hlavy jako Apple. Ten využívají služby, jako je Netflix nebo Apple TV Plus a zvuk poslouchaný ve sluchátkách se díky němu mění podle polohy hlavy ve vztahu ke zdroji.

Prostorový zvuk ve sluchátkách je jedním z taháků poslední doby. Kromě Applu jej podporuje například konzole Sony PlayStation 5 nebo Amazon Echo Studios. Některé systémy prostorového zvuku jsou také implementovány do počítačových her.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.