Foto: se svolením Cooler Master

Cooler Master představil futuristickou herní kapsli Orb X

Herní nadšence možná potěší nový produkt společnosti Cooler Master. Představila totiž velkolepou polouzavřenou pracovní a herní kapsli Orb X. Přestože Orb X zcela neizoluje od okolního světa, dokáže vytvořit perfektní herní zážitek a díky plastové schránce z ABS zároveň do určité míry zabránit vyrušování okolí.

Vestavěné kožené křeslo je vybaveno nastavitelnou opěrkou hlavy, bederní opěrkou a opěrkou nohou. Jakmile se hráč usadí, motorizovaná kopule v horní části Orb X spustí obrazovku do úrovně očí. Modul může být nakonfigurován buď s jedním 34palcovým monitorem, nebo až se třemi 27palcovými displeji. Multimediální zážitek doplňuje i vestavěný systém prostorového zvuku, který hráči podle společnosti Cooler Master umožní vychutnat si realistickou zvukovou scénu bez potřeby kvalitních sluchátek.

Potěší také skrytá přihrádka, do níž lze uložit například konzoli, notebook a další věci. Samozřejmostí je také stůl s vestavěným bezdrátovým nabíjením a několika porty USB-A a USB-C. Kapsle je doplněna také RGB osvětlením. Cooler Master zatím neoznámil podrobnosti o ceně Orb X ani datum vydání.

Ačkoli trh s tímto typem herního zařízení není ani zdaleka přeplněný, Cooler Master není jedinou společností, která se na navrhování a výrobu tohoto typu zařízení zaměřila. Například v roce 2018 Acer oznámil model Predator Thronos za 20 000 dolarů a o rok později na něj navázal cenově dostupnějším modelem Thronos Air. V roce 2020 podobný model představila také společnost Cluvens. A se svojí pokročilou herní židlí přišla také společnost Razer.

Zdroj: engadget.com