Zdroj: razer.com

Razer navrhl herní židli jako ze sci-fi, kromě jiného nabízí 60palcovou rolovací obrazovku

Společnost Razer rozhodně nemá daleko k návrhům nejrůznějších fantastických projektů, které se však zpravidla neodstanou k zákazníkům. Přesto tento americký výrobce tvrdí, že nejsou zbytečná, a naopak mu pomáhají přijít na nejlepší technologická řešení, která může později využít.

Pro CES 2021 si Razer připravil hned dva takovéto divoké návrhy – Project Hazel (což je chytrá maska proti Covid-19, o níž jsme podrobně psali zde) a Project Brooklyn, který představuje špičkovou herní židli vybavenou 60palcovou zakřivenou OLED obrazovkou.

V rámci tohoto projektu Razer navázal na svoji první herní židli Razer Iskur, kterou vydal v říjnu 2020. Novinka však nabízí podstatně více technických vychytávek. Podle vyjádření společnosti by dokonce mělo jít o herní židli, která dokáže splnit všechny požadavky hráčů. Vůbec nejodvážnějším prvkem je 60palcová zakřivená rolovací OLED obrazovka, kterou lze rozevřít a zase složit a ukrýt uvnitř židle. Jak konkrétně mechanismus funguje, se můžete podívat ve videu na konci tohoto článku.

Ačkoli vše vypadá jako ze sci-fi filmu, rolovací OLED televize skutečně již existuje (v předminulém roce ji představila společnost LG). Každopádně jen ta stojí 87 tisíc dolarů (téměř 2 miliony korun), cena židle Brooklyn by se proto musela pohybovat v extrémně vysokých částkách. Tato herní židle navíc kromě rolovací obrazovky disponuje také LED podsvícením, haptickou odezvou zabudovanou do celého rámu židle a loketními opěrkami, z nichž lze v případě potřeby vytvořit také stůl pro hraní her na PC.

Nepřekvapí proto, že Project Brooklyn má podle společnosti Razer mnohem spíše inspirovat k dalším návrhům a možnostem herních židlí. Není ale vyloučeno, že se v budoucnu hráči přeci jen nějakého podobného kousku nedočkají.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.