Counter-Strike slaví dvacáté výročí, hráči dostanou retro verzi mapy Dust 2

Před dvaceti lety asi málokdo tušil, že poměrně nenápadný mód Counter-Strike do multiplayeru hry Half-Life bude jednou psát počítačovou historii. Přesto se tak stalo a my tak můžeme oslavit již druhou dekádu hraní na teroristy a zásahovou jednotku, které se dlouhou dobu řadí mezi nejoblíbenější tituly profesionálního hraní ve světě .

Kulaté výročí Counter-Striku slaví i studio Valve, které mód rok po jeho vzniku koupilo a začalo jej podporovat na oficiální úrovni. V rámci oslav přidalo Valve do hry novou mapu, respektive staronovou. Jedná se o retroverzi mapy Dust 2, která by měla odpovídat původnímu rozložení mapy pouze v nové grafice.

Hráči na fórech hlásí, že přístup k mapě je bohužel trochu nešťastný, protože není ve standardní nabídce. Hráči se v ní objeví automaticky po prvním odehraném kole v rámci standardní mapy Dust 2. Je možné, že Valve na reakce fanoušků odpoví a mapu zpřístupní běžným způsobem.

Kromě nové mapy se ve hře objevily také nové samolepky se slepičí tematikou. Slepice byly dříve součástí některých map a bylo je možné zastřelit. K uctění jejich památky vydalo Valve unikátní sadu samolepek.

I naše redakce přeje Counter-Striku a především jeho hráčům šťastné dvacáté výročí, hodně headshotů, málo zastřelených rukojmí a především dobrou zábavu. Ať vyhraje ten lepší!

Zdroj: blog.counter-strike.net

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.