Foto: se svolením Tesla

Cybertruck od Tesly by se měl začít prodávat již v příštím roce, novinek však bude více

Elon Musk na slavnostním otevření texaské Gigafactory oznámil, že společnost Tesla příští rok konečně začne prodávat Cybertruck. Během své prezentace na pódiu Musk ukázal sériové vozidlo Cybertruck, které vypadá jako předchozí verze, jen s tím rozdílem, že jeho dveře už nemají kliky. Vůz prý bude schopen poznat, že se v něm nacházíte, a bude vědět, kdy má dveře otevřít.

Musk se také omluvil za zpoždění při uvádění vozu Cybertruck na trh, které bylo vůbec poprvé oznámeno již v roce 2019. Původní (a velmi optimistické) cílové datum uvedení na trh Tesla stanovila na rok 2021, později byl termín odložen na rok 2022 a nyní opět na rok 2023.

Automobilka bude Cybertruck vyrábět ve své texaské továrně Gigafactory, od níž očekává, že se stane „nejvýkonnější“ automobilovou továrnou v Americe. Musk mluvil i o dalších plánovaných továrnách po celém světě a zmínil třeba i to, že výroba vozidel je mnohem šetrnější k životnímu prostředí (za což byl zejména dříve hojně kritizován).

Letošní rok podle Muska patří především rozšiřování výroby, a to v takovém měřítku, jakého „ještě žádná společnost v historii lidstva nedosáhla“ (jak zmínil Musk během prezentace). Právě rok 2023 by pak měl patřit uvádění nových produktů na trh. Kromě Cybertrucku společnost plánuje v příštím roce uvést na trh také elektromobil Tesla Semi a další produkty, o nichž zatím mlčí.

Podle Muska se v roce 2023 začne vyrábět také humanoidní robot Tesla Optimus, který bude navržen tak, aby uměl plnit všechny úkoly, které lidé nechtějí dělat. Dalším budoucím produktem, na který se můžeme zřejmě těšit, je speciální robotaxi, které by se kromě jiného mělo pochlubit futuristickým designem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.