Foto: se svolením Tesla

Musk prozradil, že první Cybertrucky, které sjedou z výrobní linky, budou mít čtyři motory

Až v roce 2022 konečně začne z výrobních linek sjíždět futuristický pick-up Cybertruck, půjde o elektromobil se čtyřmi motory. Přičemž dříve Tesla inzerovala pouze model s maximálně třemi motory.

Nicméně novou variantu potvrdil i generální ředitel Tesly Elon Musk na svém twitterovém účtu, uvedl totiž, že „počáteční výroba se zaměří na variantu se 4 motory s nezávislým, ultrarychlým řízením točivého momentu každého kola.“ Ve světě elektromobilů nicméně nejde o nic až tak neznámého – motor na každém kolem má například také model RIT společnosti Rivian.

Kromě této informace Musk také zopakoval, to co už nějakou dobu víme. Tedy to, že Cybertruck se pochlubí řízením předních i zadních kol, což mu umožní jezdit šikmo „jako krab“. Nicméně ani tento „krabí režim“ není ničím novým – nabízí jej například i Hummer EV i další vozy.

Tesla přitom v říjnu ze svých webových stránek odstranila veškeré specifikace a ceny modelu Cybertruck. Nicméně zájemci o tento pick-up budou již brzy moci složit vratnou zálohu ve výši 100 dolarů a nakonfigurovat si objednávku podle svých požadavků. Pokud však budete mít zájem o verzi se dvěma motory, budete si pravděpodobně muset počkat dále.

Musk se také nedávno pochlubil dětskou verzí čtyřkolky Cyberquad. Více informací o této zajímavé novince se dozvíte zde.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.