Devátá generace procesorů Intel bude představena prvního října

Na internet pronikly interní dokumenty společnosti Intel, které naznačují, že novou generaci svých procesorů představí společnost letos v říjnu. Stane se tak i po avizovaných odkladech, souvisejících s dokončováním vývoje čipů Cannon Lake vyráběných 10 nm technologií. Čipy, které se Intel chystá představit v říjnu, budou založené na zlepšené současné technologii 14nm procesu. Podle informací serveru wccftech.com budou představeny procesory i9, i5 i i3.

Nejsilnějších z nich bude Intel Core i9-9900K, ten bude pravděpodobně vyráběn s osmy jádry a bude podporovat 16 vláken. Podle informací, které zatím pronikly na veřejnost, bude procesor mít 16 MB vyrovnávací paměti L3 a jeho součástí bude také grafický čip Intel UHD 620. Velikou radost zákazníkům udělá i čip i7 střední třídy. I ten by měl mít 8 jader, tentokrát s podporou 8 vláken. Základní model i6 potom bude mít šest jader, stejně jako vláken.

Devátou generaci procesorů Intel by měly rozšířit další procesory na počátku příštího roku. Pokud je datum prvního října pravdivé, mohli bychom se nových čipů od Intelu dočkat v některých zařízeních ještě letos. Dobrou zprávou je, že budou podle slov Intelu kompatibilní se současnými základními deskami řady 300 stejně jako s novou platformou Z390.

Nadšence do stavby vlastních počítačů bude jistě zajímat efektivní výkon procesorů a to, jak se Intel popasuje s nejnovější konkurencí v podobě špičkových procesorů Ryzen od AMD. Na to si však budeme muset ještě chvíli počkat.

Zdroj: wccftech.com