Díky gadgetu Wiral Lite můžete natáčet úžasné záběry kamerové jízdy

Jeden z typických kameramanských postupů má označení jízda. Její realizace probíhala a i dnes probíhá díky složitému mechanismu v podobě kolejí a vozíčku s kamerou, který se po nich pohybuje. Díky jízdě získávají záběry živost a atraktivitu. Jak jsem se již zmínil, realizace kamerové jízdy v klasickém slova je složitá a logisticky náročná, pokud si však chcete zkusit, jak se takové záběry natáčí, pořiďte si Wiral Lite.

Princip Wiral Lite je velmi jednoduchý, jedná se o soustavu tří kladek s přesným motorkem. Mezi dvěma body jízdy stačí natáhnout vodící lanko, které je podobné slackline a lze jej snadno napnout. Na spodní část kladkového mechanismu je možné umístit fotoaparát nebo kameru díky stativovému šroubu, případně díky speciálnímu držáku i mobilní telefon. Pomocí dálkového ovládání lze regulovat rychlost pohybu jezdce, což umožní natáčet různé druhy záběrů, od pomalých, které umožní divákovi zaměřit pozornost na každý detail až po rychlé dynamické.

Celé zařízení je malé a velmi lehké, není tedy problém jej vzít kamkoli sebou a natáčet s ním třeba na výletě v horách. Na rozdíl od dronů je s ním možné natáčet také v bezletových zónách. Délka provazu, který je k zařízení připojený je 50 metrů, a díky praktické navíjecí špulce je eliminovaná možnost jeho zašmodrchání. Díky tomu, že pomocí provázku je možné přesně určit dráhu jízdy, je možné natáčet i ve složitém terénu jako je třeba les, bez obav z toho že by došlo k nárazu a poškození kamery.

Projekt si Wiral Lite je v současnosti možné podpořit prostřednictvím serveru kickstarter. K dispozici je v několika variantách. Základní set je k dispozici za 199 dolarů, varianta s delší vodící šňůrou a baterií navíc stojí 250 dolarů. Předpokladaný termín doručení zařízení je stanoven na březen příštího roku.

Zdroj: kickstarter.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.