Foto: Unsplash

Díky komponentům od Samsungu se iPhone 13 pravděpodobně pochlubí obnovovací frekvencí 120 Hz

Fanoušci společnosti Apple netrpělivě očekávají, zda některý z iPhonů konečně přinese obnovovací frekvenci 120 Hz. V rámci několika posledních měsíců se přitom objevila celá řada spekulací, že by vyšší obnovovací frekvenci mohl přinést model iPhone 13. Nyní se zdá, že tomu tak skutečně bude.

Není žádným tajemstvím, že společnost Apple se na Samsung Display spoléhá jako na dodavatele některých komponent. Vzhledem k tomu, že jí dodává většinu OLED panelů, které jsou použity v iPhonech, není překvapující, že Samsung Applu velmi pravděpodobně dodá také 120Hz panely.

Podle nejnovější zprávy z Jižní Koreje bude Samsung dodávat LTPO (nízkoteplotní polykrystalické oxidy) OLED displeje i pro iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Právě technologie LTPO přitom hraje zásadní roli v dosažení vyšší obnovovací frekvence 120 Hz. Tato technologie je navíc šetrná k využití energie, díky čemuž výrobce takového zařízení nemusí (i přes vysokou obnovovací frekvenci displeje, která je pochopitelně na spotřebu energie náročnější) zasahovat do výdrže baterie.

Zdá se, že společnost Samsung Display bude výhradním dodavatelem těchto displejů pro Apple. Nebude to ale jediný komponent, který Samsung Applu v rámci nových iPhonů poskytne. Společnost Samsung Electro-Mechanics totiž jablečné společnosti dodá také pevně-flexibilní desky plošných spojů (RFPCB), které spojují OLED panel se základní deskou.

I přesto, že Apple se snaží omezit svoji závislost na Samsungu, moc se jí to nedaří. Podle některých odhadů jí Samsung Display v letošním roce dodá více než 110 milionů panelů pro nová zařízení.

Zdroj: sammobile.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.