Foto: Unsplash

Dislajky na TikToku? Společnost testuje novou funkci

Jak na TikToku jednoduše vyjádřit, že se vám něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasíte? Brzy to pravděpodobně bude možné, tato platforma totiž testuje tlačítko „Nelíbí se mi“ v komentářích.

Co k tomuto kroku společnost vedlo? Podle jejích slov to, aby měli uživatelé větší kontrolu nad tím, jaké informace konzumují. „Začali jsme testovat způsob, jak umožnit jednotlivcům označit komentáře, které považují za irelevantní nebo nevhodné,“ uvádí se na blogu společnosti.

Ačkoli TikTok prozatím neposkytl mnoho podrobností o tom, jak přesně bude funkce fungovat nebo jak vypadá, někteří uživatelé, kteří se zřejmě účastní testování, sdíleli na Twitteru snímky obrazovky, na nichž se v sekcích komentářů k videím objevuje vedle srdíčka tlačítko s palcem dolů.

Společnost však upřesnila, že jednotliví uživatelé nebudou mít možnost zjistit, zda se jejich komentář nelíbí. Zdá se tedy, že počty „dislajků“ nebude možné zobrazit stejným způsobem jako lajky (na snímcích obrazovky totiž nejsou u palců dolů vidět žádná čísla).

Téma „dislajků“ patří na sociálních sítích všeobecně ke kontroverzním tématům. YouTube, který uživatelům umožňoval toto tlačítko používat celá léta, nedávno zrušil soukromé počítání dislajků s tím, že tato funkce přispívá k cílenému obtěžování na platformě. Ačkoli někteří tvůrci tento krok uvítali, ukázal se natolik kontroverzním, že proti změně protestoval i jeden ze spoluzakladatelů YouTube.

Nicméně již nyní to vypadá, že v případě TikToku bude nová funkce mnohem omezenější než na YouTube.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.