Foto: se svolením Disney

Disney+ zvyšuje ceny a plánuje omezit sdílení účtů

Již v květnu oznámil generální ředitel společnosti Disney Bob Iger, že tuto oblíbenou streamovací službu v tomto roce čeká zvyšování cen. Nyní jsme se dozvěděli přesné datum – prémiová úroveň Disney+ bez reklam bude 12. října zvýšena na 13,99 dolarů (tedy zhruba o 70 korun). Tarif Hulu bez reklam se také zvyšuje o 3 dolary a cena samostatného předplatného se zvyšuje na 17,99 dolaru měsíčně.

Jedná se o velké navýšení ceny, společnost Disney proto nabízí určité úlevy pro zákazníky, kteří jsou ochotni služby spojit do balíčku. Nové předplatné Duo Premium, které spojuje obě úrovně služeb Disney+ a Hulu bez reklam, bude k dispozici za 19,99 dolarů. Společnost Disney také oznámila, že od listopadu bude v Evropě a Kanadě zpřístupněna úroveň s podporou reklam, kterou loni uvedla na trh v USA, a to za 8 dolarů (tedy asi 180 korun).

Iger také upozornil, že společnost Disney plánuje brzy začít s bojem proti neoprávněnému sdílení účtů. Uvedl, že společnost zkoumá způsoby, jak řešit sdílení účtů a nejlepší možnosti pro platící předplatitele, jak sdílet své účty s přáteli a rodinou. Společnost očekává, že tyto nové zásady začne uplatňovat v průběhu roku 2024.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.