EA o zavření studia Visceral: nebylo to jen kvůli singleplayeru

Vydavatel EA se po několika týdnech oficiálně vyjádřil, proč se rozhodl uzavřít studio Visceral Games. Prý to nebylo jen kvůli tomu, že společnost nyní upřednostňuje multiplayerové tituly a dívá se na hry jako na službu. Zároveň z jeho slov vyplývá, že tento typ her pro něj představuje „základ jeho byznysu“.

Informace o zavření studia, které stojí například za hororovou sci-fi sérií Dead Space, přišla pro mnohé jako blesk z čistého nebe. Podle výkonného viceprezidenta EA Patricka Söderlunda bylo studio zavřeno proto, že singleplayerová hra z prostředí Star Wars, na níž studio pracovalo, neměla životaschopný koncept. Při testování konceptu prý testeři chtěli něco jiného, chtěli se do hry opakovaně vracet, takže podle něj bylo nutné design hry i s přihlédnutím k situaci na trhu předělat.

K ukončení činnosti studia se vyjádřil také šéf EA Andrew Wilson a do značné míry souzněl s komentáři svého kolegy. Nechal se kromě jiného slyšet, že zavření studia je vždy velmi obtížným krokem a že tomu předchází důkladné rozvažování. Čas od času se to podle něj stává a je to součástí „tvůrčího procesu“.

Zdůraznil rovněž, že v rozhodování nehrálo roli to, jestli vyvíjený titul studia Visceral Games je „singleplayer only“. Jedním dechem nicméně dodal, že vydavatel chtěl změnou designu zajistit, aby „celková hratelnost byla pro hráče ta správná“. Jinými slovy jen potvrdil, že prioritou pro EA je heslo „hra jako služba“. EA prý „pevně věří“ v univerzum Star Wars a v této souvislosti vyzdvihl očekávanou multiplayerovou FPS Star Wars Battlefront II.

Podle webu gamesindustry.biz zmínka o chystané hře nepřináší pro hráče moc útěchy. Je totiž od začátku navržena jako „živá služba“ a EA se zaměřuje více než na počet prodaných kopií na to, kolik na této službě dlouhodobě vydělá. Wilson dal v rozhovoru s investory jasně najevo, že kvůli změnám na trhu je nutné mít zmíněné heslo za základ byznysu, uzavírá web.

 

Zdroj: gamesindustry.biz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.