Foto: Unspash

Elon Musk ruší možnost blokovat uživatele na X

Elon Musk nadále pokračuje ve velkých změnách na platformě X. Nyní se rozhodl pro zrušení možnosti blokovat ostatní uživatele s výjimkou případů, kdy jde o přímé zprávy (DM). Musk, který již dříve naznačil, že chce tuto funkci odstranit, uvedl, že je zbytečná a bohatě postačí funkce ztlumení.

Mnoho uživatelů používá funkci blokování, aby se chránili před obtěžováním. Dlouho to byla klíčová bezpečnostní funkce platformy a její zrušení otevírá uživatelům dveře k tomu, že se v jejich kanálech a oznámeních možná objeví více nenávistného obsahu, kterým se nechtějí zabývat. Navíc, jak upozorňuje CNBC, někteří uživatelé blokují inzerenty a značky, jimiž nechtějí být obtěžováni, což (pokud by to udělal dostatečný počet lidí) by mohlo mít znatelný dopad na hospodářský výsledek společnosti X.

Na jaře společnost X zrušila bezplatné rozhraní API, což se stalo osudným pro mnoho aplikací třetích stran. Jen o rok dříve začal Twitter doporučovat lidem aplikace třetích stran, které mají používat ke zmírnění obtěžování na platformě. Jeden z těchto nástrojů, Block Party, od té doby v důsledku změn API Twitter odstranil.

Zajímavé je, že krátce poté, co Musk zveřejnil plán na odstranění funkce blokování, spadla konkurenční platforma Bluesky. Je pravděpodobné, že další vlna uživatelů hledá vhodnější alternativu k X.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.